Děti v Africe si sněhuláka nikdy nepostaví, mnozí z nich se ale nedostanou ani do školy. Na první informaci nic nezměníme s tou druhou je v našich silách něco udělat.

V JEDEN DEN - PO CELÉ ČR - DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM 9.ROČNÍK - SNĚHULÁCI 2021 CHCI SE ZAPOJIT
Sněhuláci
AKTUÁLNĚ PŘIHLÁŠENO 84 STAVITELŮ / ŠKOL, FIREM A NEZISKOVÝCH ORGANIZACÍ
LOŇSKÝ ROK: 93 STAVITELŮ

O nás

Kola pro Afriku, o.p.s. - Společnost Kola pro Afriku o.p.s., byla založena 23. 1. 2012 v Ostravě Romanem Posoldou a Richardem Gazdou. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Lidé v ČR darují kola, která již nepotřebují, a ta společnost Kola pro Afriku, o.p.s. (KPA), dopraví do africké Gambie. Iniciátoři celého projektu KPA se nechali inspirovat anglickou společností Joly Rider, která kola do Gambie před lety vozila. Jeden ze zakládajících členů pro tuto organizaci pracoval a získal tak zkušenosti, které pomohly tuto iniciativu realizovat u nás. Aktuálně organizace převezla do Gambie již 26 kontejnerů s koly, která byla přidělena cca 8000 dětem. Kromě toho KPA podpořila projekt Safe elephants a poslala kola strážcům afrických národních parků, zapojuje do aktivit lidi s hendikepem či se stíženou možností uplatnit se na trhu práce ve svém Centrálním skladě kol v Ostravě Koblově, dává práci vězňům v Heřmanické Věznici, organizuje akce ve spolupráci se školami.... Více o jejich aktivitách najdete na www.kolaproafriku.cz
 
 
 
 
Gymnázium, Ostrava -  Hrabůvka, p.o., je škola s šedesátiletou tradicí a velmi přátelským klimatem, na němž se podílí přibližně 600 studentů čtyřletého i osmiletého studia a zhruba 50 členů pedagogického sboru v čele se skvělou paní ředitelkou Mgr. Šárkou Staníčkovou. Ta razí heslo Otevřená škola. 
Jsme tedy otevřeni různým novým podnětům, metodám výuky, aktivitám. Z tohoto důvodu také vymýšlíme a organizujeme různé akce, velmi často ve spolupráci s našimi studenty.  A právě ve spolupráci s nimi vzniká i řada charitativních akcí, v poslední době hlavně pro Kola pro Afriku:
  • Běhy pro Afriku
  • Odpoledne v rytmu Afriky
  • Sněhuláci pro Afriku 2013 v Ostravě
  • Vánoční řětěz pro Afriku 
  •  celorepublikoví Sněhuláci pro Afriku 2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019
  • Tretra pro Afriku
  • pomoc v půjčovně kol při Colours of Ostrava
  • a nyní Sněhuláci pro Afriku 2020

Zapojili jsme se také do projektu Think Big, v němž naši studenti taktéž uspěli. Aktivit na naší škole je spousta, pro všechny, kdo by se o naší škole, skvělých studentech i pedagogickém sboru, a hlavně o šíři našich počinů od soutěží, přes robotické , dramatické, zdravotnické, sportovní a jiné kroužky, až po velké projekty, jichž se účastníme, chtěli dozvědět více, jsou určeny stránky www.ghrabuvka.cz Tam o nás najdete všechno v plné parádě.

 

 
 

Sněhuláky pro Afriku organizuje Gymnázium, Ostrava-Hrabůvka, p.o. a Kola pro Afriku, o.p.s.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI AKCE

partner akcepartner akcepartner akcepartner akcepartner akcepartner akce